Завдання-гра "Одиниці вимірювання"

Готуємося до олімпіади

Завдання 2 . Текстовий процесор
Цікавинки
Відформатуйте та відредагуйте текст, наданий у файлі Текст.docx (Текст.odt) відповідно до зразка, що міститься у файлі Текст_Зразок.pdf (папка Завдання 2). Збережіть відформатований документ у файлі з тим самим іменем (Текст.docx або Текст.odt).
Під час опрацювання тексту слід мати на увазі таке:
-  Шрифт звичайного тексту у документі Times New Roman, розмір – 14;
-  Документ має однакові поля по 2 см;
-          Зміст документа, розміщений на початку тексту, повинний бути сформований у вигляді гіперпосилань на відповідне місце у документі;
-          Зображення зберігаються у файлах fizika1.jpg, school.jpg та містяться у папці із завданням;
-          Заголовки тем виконані об’єктами WordArt;
-          Рисунки на маркерах списку змісту мають бути максимально наближеними до наведеного у зразку;
-          На кожній сторінці повинні міститися межа по лівому краю;
-          Форматування та розміщення тексту, зображень, діаграми, таблиці, колонтитулів повинні максимально відповідати зразку.


Вчителька запропонувала Петрику на завтрашній урок виготовити презентацію про зміну дня і ночі. Завдання було досить просте. Потрібно було зобразити захід сонця, коли темніє і наступає ніч. На небі з’являються і мерехтять зірки. У будинку поступово у вікнах засвічується світло. На небо піднімається місяць. Одночасно на екрані повинні з’являтися рядки вірша про ніч.
Перед виконанням завдання перегляньте зовнішні вигляд презентації у кліпові Електронні таблиці.mp4




Завдання ІІ (районного/міського) етапу
Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій 2016–2017 н. р.
8-9 класи

Завдання 1. Тести (у папці Завдання 1)

Завдання 2. Текстовий процесор
Цікавинки
Відформатуйте та відредагуйте текст, наданий у файлі Текст.docx (Текст.odt) відповідно до зразка, що міститься у файлі Текст_Зразок.pdf (папка Завдання 2). Збережіть відформатований документ у файлі з тим самим іменем (Текст.docx або Текст.odt).
Під час опрацювання тексту слід мати на увазі таке:
-                 шрифт звичайного тексту у документі Times New Roman, розмір – 14;
-                 документ має однакові поля по 2 см;
-                 зміст документа, розміщений на початку тексту, повинний бути сформований у вигляді гіперпосилань на відповідне місце у документі;
Зображення зберігаються у файлах fizika1.jpg, school.jpg та містяться у папці із завданням;
Заголовки тем виконані об’єктами WordArt;
Рисунки на маркерах списку змісту мають бути максимально наближеними до наведеного у зразку;
На кожній сторінці повинні міститися межа по лівому краю;
Форматування та розміщення тексту, зображень, діаграми, таблиці, колонтитулів повинні максимально відповідати зразку.

Завдання 3. Середовище для створення презентації      
«Політ до невідомої планети»
Ви відомий вчений якому поставили завдання вивчити поверхню нової невідомої планети. Ваша ракета повинна вийти у відкритий космос  та наблизиться до заповітної мети.
Необхідно розробити емітацію польоту (див. Відеоролик).

 (Робота повинна містити мінімальну кількість слайдів)
Зверніть увагу на допоміжні матеріали (папка Завдання 3): зображення "fon.gif", зображення "planeta.gif", зображення "raketa_4.png", відеоролик "космос8-9.wmv".
Увага! Відповідь надавати у вигляді файлу презентації MS Powerpoint (розширенням *.ppt або *.pptx) з назвою  space.pptx (або space.ppt).

Завдання 4. Табличний процесор
Вчителька запропонувала Петрику на завтрашній урок виготовити презентацію про зміну дня і ночі. Завдання було досить просте. Потрібно було зобразити захід сонця, коли темніє і наступає ніч. На небі з’являються і мерехтять зірки. У будинку поступово у вікнах засвічується світло. На небо піднімається місяць. Одночасно на екрані повинні з’являтися рядки вірша про ніч.
Перед виконанням завдання перегляньте зовнішні вигляд презентації у кліпові Електронні таблиці.mp4 (папка Завдання 4).


Завдання
Завдання виконувати виключно засобами MS Word,
результат роботи зберегти у файл Завдання1.doc

1. На початку документу «Інформація про фронти.doc» (у теці Word) створити схему (діаграму), що розкриватиме структуру вказаного документу. Вона має бути розміщена на альбомному аркуші, містити кілька рівнів та бути цілісним елементом. Тобто при копіюванні даної схеми всі об’єкти мають теж копію­ватися. Для решти сторінок документу налаштувати книжкову орієнтацію.

2. Кожен рівень схеми має містити власний стиль, збережений у колекції стилів цього документу. Назва стилю має відповідати його рівню у схемі.


3. На кожен об’єкт схеми налаштувати перехід до інформаційних відомостей у даному документі, зокрема при кліку на імена командирів повинні відображатися їх фото, збережені у теці Word.


З 20 жовтня 1943 року Воронезький, Степовий, Південно-Західний і Південний фронти були перейменовані відповідно в 1-й, 2-й, 3-й та 4-й Українські фронти. Від дніпровського Правобережжя до Відня, Праги та Берліну проліг бойовий шлях фронтів, які увійшли в історію, гордо іменуючись Українські...

1-ий Український фронт
Склад. Створений 20 жовтня 1943 року згідно наказу Ставки ВГК від 16 жовтня 1943 року шляхом перейменування Воронезького фронту. Фронт включав 13-ту, 27-му, 38-му, 40-ву, 47-му, 60-ту, 3-тю гвардійську танкову та 2-гу повітряну армію.
В подальшому до нього входили 1-ша, 3-тя, 5-та гвардійські, 6-та, 18-та, 21-ша, 28-ма, 31-ша, 52-га, 59-та, 1-ша і 4-та гвардійські, 1-ша, 2-га, 4-та і 6-ша танкові, 8-ма повітряна та 2-га армія Війська Польського.
Історичні факти. Війська фронту в першій половині листопада 1943 р. провели Київську стратегічну наступальну операцію, в ході якої 6 листопада звільнили Київ. У листопаді-грудні в результаті Київської оборонної операції війська зірвали плани німецького командування оволодіти Києвом.
В січні-лютому 1944 р. фронт брав участь у Корсунь-Шевченківській операції. Провівши Проскурівсько-Чернівецьку операцію 1944 р., війська фронту вийшли до Карпат.
Влітку 1944 р. успішно проведена Львівсько-Сандомирська стратегічна операція. У січні 1945 р. Сандомирсько-Сілезька операція, звільнені південні райони Польщі і форсований Одер.
У другій половині березня 1945 р. силами лівого крила фронту була здійснена Верхньосілезька операція. У квітні-травні війська фронту взяли участь у Берлінській, а потім у Празькій стратегічних операціях.
10 червня 1945 р. на підставі директиви Ставки ВГК від 29 травня 1945 р. 1-й Український фронт був реорганізований в управління Центральної групи військ.
Командування.
Командувачі фронтом:
·  генерал армії Ватутін М.Ф. (жовтень 1943 р. – березень 1944 р.);
·  Маршал Радянського Союзу Жуков Г.К. (березень-травень 1944 р.);
·  Маршал Радянського Союзу Конєв І.С. (травень 1944 р. – до кінця війни).
Начальники штабу:
·  генерал-лейтенант Іванов С.П. (жовтень-листопад 1943 р.);
·  генерал-лейтенант Боголюбов О.М. (листопад 1943 р. – квітень 1944 р.);
·  генерал армії Соколовський В.Д. (квітень 1944 р. – квітень 1945 р.);
·  генерал армії Петров І.Є. (квітень-червень 1945 р.).
Члени військової ради:
·  генерал-лейтенант Хрущов М.С. (жовтень 1943 р. – серпень 1944 р.);
·  генерал-майор, з березня 1944 р. генерал-лейтенант Крайнюков К.В. (жовтень 1943 р. – червень 1945 р.)

2-ий Український фронт
Склад. Створений 20 жовтня 1943 р. на підставі наказу Ставки ВГК від 16 жовтня 1943 р. шляхом перейменування Степового фронту. До складу фронту увійшли 4-та, 5-та і 7-та гвардійські, 37-ма, 52-га, 53-тя, 57-ма армії, 5-та гвардійська танкова і 5-та повітряна армії.
Згодом фронту були підпорядковані 9-та гвардійська, 27-ма, 40-ва, 46-та армії, 6-та (з вересня 1944 р. 6-та гвардійська) і 2-га танкова армії, кінно-механізована група, румунські 1-ша і 4-та армії.
Історичні факти. У жовтні-грудні 1943 р. війська фронту провели операцію по розширенню плацдарму, захопленого на правому березі Дніпра.
Зимою 1944 р. об’єднання фронту провело Кіровоградську операцію, а потім, взаємодіючи з військами 1-го Українського, – Корсунь-Шевченківську операцію. Весною 1944 р. фронт провів Умансько-Ботошанську операцію. В серпні 1944 р. 2-й Український фронт брав участь в Яссько-Кишинівській стратегічній операції.
В жовтні війська фронту провели Дебреценську операцію. Потім, разом з частиною сил 3-го Українського і Дунайської військової флотилії – Будапештську стратегічну операцію. У березні-квітні 1945 р. війська лівого крила фронту завершили звільнення Угорщини, звільнили значну частину Чехословаччини, східні райони Австрії та її столицю місто Відень.
6-11 травня 2-й Український фронт брав участь в Празькій стратегічній операції. 10 червня 1945 р. на підставі директиви Ставки ВГК від 29 травня 1945 р. 2-й Український фронт був розформований, на базі польового управління фронтом сформований штаб Одеського військового округу.
Командування.
Командувачі фронтом:
·  генерал армії, з лютого 1944 р. маршал Радянського Союзу Конєв І.С. (жовтень 1943 р. – травень 1944 р.);
·  генерал армії, з вересня 1944 р. маршал Радянського Союзу Малиновський Р.Я. (травень 1944 р. – до кінця війни).
Начальник штабу:
·  генерал-полковник Захаров М.В. (жовтень 1943 р. – до кінця війни).
Члени військової ради:
·  генерал-лейтенант танкових військ Сусайков І.З. (жовтень 1943 р. – березень 1945 р.);
·  генерал-лейтенант Тевченков О.М. (березень 1945 р. – до кінця війни).

3-ій Український фронт
Склад. Створений 20 жовтня 1943 р. згідно наказу Ставки ВГК від 16 жовтня 1943 р. шляхом перейменування Південно-Західного фронту. До його складу входили 1-ша і 8-ма гвардійські, 6-та, 12-та, 46-та і 17-та повітряна армії.
Згодом в підпорядкування фронту увійшли 5-та ударна, 4-ма і 9-та гвардійські, 26-та, 27-ма, 28-ма, 37-ма, 57-ма, 6-та гвардійська танкова армії, 1-ша, 2-га і 4-та болгарські армії. В жовтні-листопаді 1943 р. війська фронту в ході битви за Дніпро визволили міста Дніпропетровськ і Дніпродзержинськ.
Історичні факти. Разом з 4-м Українським фронтом, здійснивши Нікопольсько-Криворізьку операцію 1944 р., вийшли на р. Інгулець, звідки в березні-квітні розгорнули наступ в миколаївсько-одеському напрямку, провівши послідовно Березнеговато-Снігірівську і Одеську операції.
В серпні 1944 р. фронт брав участь в Ясько-Кишенівській стратегічній операції. 8 вересня війська фронту вступили на територію Болгарії і на кінець місяця звільнили її.
28 вересня – 20 жовтня 1944 р. у взаємодії з Народно-визвольною армією Югославії при участі військ Вітчизняного фронту Болгарії були звільнені столиця Югославії місто Бєлград і більша частина Сербії.
У жовтні 1944 р. – лютому 1945 р. фронт частиною сил брав участь в Будапештській стратегічній операції. Його війська форсували Дунай і захопили плацдарм на правому березі річки. В січні 1945 р. вони відбили контрудари ворога, якими вермахт намагався розблокувати оточене в Будапешті угруповання. Успішне завершення цієї операції дозволило розпочати Віденську стратегічну операцію.
Командування.
Командувачі фронтом:
·  генерал армії Малиновський Р.Я. (жовтень 1943 р. травень 1944 р.);
·  генерал армії, з вересня 1944 р. маршал Радянського Союзу Толбухін Ф.І. (травень 1944 р. до кінця війни).
Начальники штабу:
·  генерал-лейтенант Корженевич Ф.К. (жовтень 1943 р. – травень 1944 р.);
·  генерал-лейтенант, з травня 1944 р. генерал-полковник Бірюзов С.С. (травень-жовтень 1944 р.);
·  генерал-лейтенант Іванов С.П. (жовтень 1944 р. – до кінця війни).
Член військової ради:
·  генерал-лейтенант, з вересня 1944 р. генерал-полковник Желтов О.С. (жовтень 1943 р. – до кінця війни).

4-ий Український фронт
Склад. 4-ий Український фронт першого формування був створений 20 жовтня 1943 р. на підставі директиви Ставки ВГК від 16 жовтня 1943 р. шляхом перейменування Південного фронту. Включав 2-гу і 3-тю гвардійські, 5-ту ударну, 28-му, 44-ту, 51-шу і 8-му повітряну армії.
Наприкінці жовтня – на початку листопада 1943 р. війська фронту завершили Мелітопольську операцію. В січні-лютому 1944 р. взяли участь у Нікопольсько-Криворізькій операції. У квітні-травні 1944 р. війська фронту провели Кримську стратегічну операцію.
Історичні факти. 31 травня 1944 р. директивою Ставки ВГК від 16 травня 1944 р. 4-й Український фронт був розформований.
4-ий Український фронт другого формування був створений 5 серпня 1944 р. на підставі директиви Ставки ВГК від 30 липня 1944 р. До його складу увійшли 1-ша гвардійська, 18-та і 8-ма повітряна армії. Згодом до його складу в різний час входили 38-ма і 60-та армії.
У вересні-жовтні 1944 р. війська фронту у взаємодії з 1-м Українським брали участь у Східно-Карпатській стратегічній операції. В січні-лютому 1945 р. війська фронту провели Західно-Карпатську стратегічну операцію.
В березні – на початку травня війська фронту очистили від загарбників Моравсько-Остравський промисловий район і брали участь у Празькій стратегічній операції. 25 серпня 1945 р. на підставі наказу НКО СРСР від 9 липня 1945 р. фронт був розформований.
Командування.
Командувачі фронтом:
·  генерал армії Толбухін Ф.І. (жовтень 1943 р. – травень 1944 р.).
·  генерал-полковник, з жовтня 1944 р. генерал армії Петров І.Ю. (серпень 1944 р. – березень 1945 р.);
·  генерал армії Єрьоменко А.І. (березень 1945 р. – до кінця війни).
Начальники штабу:
·  генерал-лейтенант, з травня 1944 р. генерал-полковник Бірюзов С.С. (жовтень 1943 р. – 15 серпня 1944 р.);
·  генерал-лейтенант Корженевич Ф.К. (серпень 1944 р. – квітень 1945 р.);
·  генерал-полковник Сандалов Л.М. (квітень-липень 1945 р.).
Члени військової ради:
·  генерал-полковник Щаденко Є.А. (жовтень 1943 р. – січень 1944 р.);
·  генерал-майор, з квітня 1944 р. генерал-лейтенант Субботін М.Є. (січень-травень 1944 р.);
генерал-полковник Мехліс Л.З. (серпень 1944

Немає коментарів:

Дописати коментар